Tek bir ses değilim, benden çok var.
Seslerimiz en kuvvetli silahlarımız.
- Malala Yousafzai

NAT GEO’nun, UNICEF Türkiye Milli Komitesi işbirliği ile başlattığı; “Kızlara Ses Ver” kampanyasına vereceğin her destek, kız ve erkek çocuklarının eşit eğitim hakkı için umut oluyor.

3005’e SES VER yaz gönder, 10 TL bağışta bulun.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi

TÜRKİYE İŞ BANKASI - ÇANKAYA ŞUBESİ
Hesap No: 777000
IBAN: TR42 0006 4000 0014 2380 7770 00

Eğitim ve toplumsal cinsiyet alanında çalışan diğer STK'lar.

BinYaprak

BinYaprak; iş hayatına atılmaya hazırlanan farklı coğrafyalardaki üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham, tecrübe ve iş fırsatlarınıpaylaştıkları dijital kız kardeşlik ağı... Amaçları öğrenciden emekliye, iş hayatında potansiyelini keşfetmek ve birikimini paylaşmak isteyen tüm kadınları ve onların hedeflerine ortak olan erkekleri, kurumları kapsayarak, kadının içindeki iş hayatı potansiyelini keşfetmesini ve bu yolculukta yalnız olmadığını bilmesini sağlamak…Destek vermek için websitenizde, blogunuzda, sosyal medya hesaplarınızda #oyaparsabendeyaparım etiketiyle gerçek hikayelerin gücünün daha da yayılmasını sağlayabilirsiniz. Bu kız kardeşlik ağının üyesi olmanız için;

binyaprak.com

Koruncuk Vakfı

Koruncuk, “Çocukköyleri” ile ihmal görmüş ve kişisel varlığı tehdit altında olan korunmaya muhtaç çocukları okul öncesi yaştan başlayarak; sağlıklı gelişmelerini sağlayarak, eğitim imkanı sunarak, kişisel yeteneklerinin geliştirerek, geleceğe hazırlayıp topluma kazandırmak üzerine çalışmalara yer veriyor.

koruncuk.org

Bağış için:
http://bit.ly/18LhOGK

TOÇEV

Okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veriyor.

tocev.org.tr

Bağış için:
http://bit.ly/1LpdGLX

TOG

Vakıf, gençlerin gönüllü olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmasını sağlayarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Böylece gençlerin gönüllülük temelinde toplumsal katılımlarını artırıyor. TOG, Toplum Gönüllüleri Vakfı Genç Kadın Fonu ile genç kadınların toplumsal hayatın her alanına eşit ve özgür bireyler olarak katılmasını desteklemektedir.

tog.org.tr

Bağış için:
http://bit.ly/23CZR6t

Uçan Süpürge

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadınların güçlenmesine yönelik feminist düşünce, eylem ve politikaların yaygınlaşması için çalışmak, bu alanın bilgisini özgün araştırmalar ve görsel işitsel materyallerle zenginleştirmek, ulusal ve uluslararası örgütlenme girişimlerinde bulunmak ve bu girişimlere destek verme amacındadır. Türkiye’nin 1998 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilen ilk kadın filmleri festivali olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin organizasyonu yapıyorlar.

ucansupurge.org

Destekçilerimiz